Зберігати архіви ваших даних безпеки також важливо, як і захищати вашу мережу.

Стихійні лиха не попереджають нас про свій візит, так що буря, пожежа, землетрус або інше лихо може бути особливо руйнівним, коли вражає непідготовленої людини.

Більшість компаній роблять регулярно копії своїх особливо важливих даних. Але що станеться, якщо резервна копія знаходяться в офісі, який одного разу залило водою?

Просте резервне копіювання даних недостатньо. Необхідно зробити такі кроки, які будуть гарантувати інформації живучість і збереження після катастрофи.

Побільше песимізму. Спробуйте уявити собі найгірші сценарії можливої катастрофи: інциденти, які можуть зруйнувати ваші ключові ІТ-ресурси. Потім, спробуйте уявити собі, яким чином ви будете відновлюватися після таких руйнівних подій. Визначте ті дані, які потрібні будуть в першу чергу, щоб була можливість продовжити роботу як можна швидше, а також ті архівні дані, які будуть корисні у майбутньому.

Сплануйте ваші дії. Підходи до архівування даних можна розділити на дві основні категорії: внутрішні і онлайнові. Обидва методи мають свої переваги і недоліки. Внутрішні архіви забезпечують контроль за збереженням і недоторканністю даних, але вимагають для зберігання файлів власні носії, а також необхідно обладнати місце, де дані будуть у безпеці, будуть надійно збережені і в той же час доступні. При онлайн-архівуванні автоматично зберігається важлива інформація на зовнішніх носіях провайдера, економлячи час, необхідне для організації внутрішнього резервного копіювання. Але при онлайн резервне копіювання відкритим залишається питання безпеки і надійності провайдера.

Виберіть носій. Якщо Ваша компанія буде використовувати внутрішню стратегію резервного копіювання, ви повинні вибрати носій. Протягом багатьох років підприємства використовують різні засоби резервного копіювання, таких як дискети, касети для стриммера, компакт-диски і так далі. Сьогодні, кращим вибором для резервного копіювання більшості підприємств є DVD. Ці компактні диски, недорогі, відносно міцні і сумісні. Портативні USB/eSATA пристрої зберігання даних є ще однією альтернативою носія, але вони є більш дорогими і складними в організаційному плані.

Зараз зовнішні жорсткі диски з високою пропускною здатністю продаються за цілком доступною ціною і багато підприємств здійснюють резервне копіювання даних шляхом копіювання файлів з комп’ютера на зовнішній жорсткий диск. Це не погана ідея в короткостроковій перспективі, тому що дані зберігаються відносно швидко і резервне копіювання можна виконувати кілька разів на день. Але архіви повинні зберігатися тривалий час, тому потрібно носій, який може бути фізично переміщені в інше приміщення. Зрештою, ви ж не хочете, щоб пожежа, повінь або інше стихійне лихо зруйнувало основні та резервні дані одночасно.

Створення резервних копій. Використовуючи технології резервного копіювання, які Ви вибрали, в першу чергу робіть архіви даних, які не можуть бути швидко відновлені: дані про клієнтів, фінансова документація і власне програмне забезпечення. З іншого боку, не має сенсу витрачати час і вільний простір на носії, зробивши копії широко поширених і відкритих даних.

Створіть і дотримуйтесь графіка резервного копіювання. Дані, які вкрай важливі, мають архівуватися у погодинному або навіть більш частому режимі, в той час як інші дані можуть бути самостійно архівовано з періодом від одного дня до тижня. Подивіться на ваші дані й визначте, які файли є найбільш важливими. Необхідно визначити, які дані потрібно архівувати часто (особливо значущі дані для роботи підприємства), а які рідко, тому що вони рідко змінюються.

Виберіть безпечне і надійне місце. Якщо ви зберігайте резервні копії в мережі(онлайн), вам потрібно буде вибрати провайдера(датацентр) для зберігання даних. Виберіть провайдера, який знаходиться далеко від вашого підприємства, і знаходиться в такому місці, яке робить зберігання даних безпечним і одночасно доступною. Якщо ваше підприємство знаходиться неподалік від річки чи океану, виберіть стратегію внутрішнього зберігання. Якщо Ваша компанія знаходиться поблизу лісових масивів, що робить його вразливим від стихійного вогню, подивіться в сторону віддалених провайдерів. Можливі місця зберігання – віддалений офіс із супутниковим зв’язком, банківський сейф або захищене сховище (архів). Найбільш дорогим методом зберігання особливо цінних і часто змінюваних даних є побудова геокластера. Побудуйте на великій відстані точно таке ж сховище даних, як і на вашому підприємстві і з’єднайте їх захищеним оптоволоконним каналом зв’язку (бажано з резервуванням). Дані в основному сховищі повинні автоматично дублюватися в резервне сховище. Іноді відстані між такими віддаленими «близнюками» може обчислюватися тисячами кілометрів, але якщо Ваші дані коштують дорожче – то мета виправдовує засоби.

Резервне копіювання є життєво важливим ключем для відновлення діяльності підприємства після аварії, але воно принесе користь, тільки якщо дані будуть зберігатися безпечно та доступно для швидкого відновлення.

За мотивами