Нижче перераховані вісім моментів, які допоможуть забезпечити безпеку ваших комп’ютерів і гаджетів в новому році. Ці прості поради допоможуть вам підтримувати безпеку ваших пристроїв без вкладення додаткових коштів.

Безпека Ваших мобільних пристроїв.

Ваш новий смартфон надає доступ до тисяч додатків і може полегшити вам життя в багатьох питаннях, але з тією ж легкістю він може бути небезпечним, якщо потрапить у чужі руки. Якщо ви встановили в ньому обліковий запис електронної пошти, внесли аутентифікаційні дані Wi-Fi мережі або ви використовуєте його для зберігання важливих даних (наприклад, пін-код кредитної картки), необхідно переконатися, що дані зберігаються надійно. Оскільки мобільні пристрої мають маленький розмір, їх легко втратити або їх можуть вкрасти. Ви (чи ваш роботодавець), ймовірно, не хочете, щоб хтось чужий читав і відправляв електронну пошту з Вашого аккаунта, підключення до Wi-Fi мережі або читав конфіденційні документи або дані.

Переконайтеся, що ви використовуєте всі функції безпеки мобільної операційної системи (ОС) Вашого телефону. Два основних засоби — PIN-код та пароль захисту. Злодії не зможуть вкрасти їх і використовувати, тому шифровані дані не зможуть бути відновлені. Функції віддаленого управління дозволять видалити всі дані з вашого телефону, якщо він раптом буде втрачено або вкрадений.

Деякі мобільні операційні системи не забезпечують надійне шифрування пристроїв. Перевірте можливості версії ОС – можливо, в новій версії вже є ці функції.

Шифрування ноутбуків

Кожна людина, незалежно від того, що він робить або зберігає на своєму ноутбуці, повинен зашифрувати його. Якщо дані не будуть зашифровані і ноутбук буде втрачено або вкрадений, хто-небудь зможе одержати доступ до документів, навіть не знаючи вашого пароля Windows, і зможе відновити, наприклад, вашу історію відвідин сторінок Інтернету і паролі. Шифрування диска захистить ваші особисті документи, історію інтернету, і системні файли.

Більшість рішень шифрування не вимагають форматувати диск, дані шифруються «на льоту». Рекомендую звернути увагу на наступні відкриті рішення: TrueCrypt і FreeOTFE.

Шифрування флеш-накопичувачів

Флеш-диски дуже зручні, але настільки ж і дуже небезпечні, якщо збережена на них конфіденційна інформація потрапляє в чужі руки. Якщо ви зберігаєте на них щось значиме, необхідно зашифрувати диск, щоб інші не змогли отримати доступ до файлів.

Ви можете купити попередньо зашифрований Flash диск, але можна зробити це і самостійно. Можна використовувати безкоштовні продукти з відкритим вихідним кодом в якості вирішення цієї проблеми. Ті ж TrueCrypt і FreeOTFE пропонують портативні режими, в яких необов’язково встановлювати на комп’ютері необхідне програмне забезпечення, щоб розшифрувати файли і отримати до них доступ.

Надійний захист вашої Wi-Fi мережі

Якщо у вас є бездротова мережа для будинку або офісу, переконайтеся, що ви використовуєте протокол шифрування WPA2. Він захистить вашу Wi-Fi зв’язок, оберігаючи від підступних сусідів і хакерів.

Якщо ви керуєте бездротовою мережею компанії або організації, всі клієнтські пристрої повинні працювати в режимі шифрування Enterprise WPA2, замість простого Personal (PSK) режиму. Цей режим дозволяє надати співробітникам унікальні імена користувача і пароль, а не статичний ключ шифрування, який може бути використаний співробітниками після їх відходу з організації або злодіями, якщо пристрій вкрадено.

Очищайте старі диски та пристрої перед їх утилізацією

Перед тим, як продавати, викидати або дарувати свої старі комп’ютери, диски, телефони, або пристрою, переконайтеся, що зберігаються на них дані повністю знищені. Видалення особистих документів і даних не достатньо. Навіть файли, видалені через Корзину можуть бути легко відновлені різними додатками. Необхідно знищити дані низькорівневим форматуванням дисків, або можна скористатися різними спеціальними утилітами.

Для мобільних телефонів і пристроїв, зверніться до документації до них або підтримки, щоб дізнатися, як стерти дані і відновити заводські налаштування пристрою.

Резервне копіювання документів і даних ПК

Ви ж не хочете почати новий рік з втрати документів, фотографій і файлів? Ви ніколи не знаєте, коли диск або комп’ютер може зламатися, коли його можуть вкрасти або коли ви його втратите, коли трапиться пожежа або повінь. Ви також повинні пам’ятати, що зашифрувавши комп’ютер або пристрій, це не означає, що хтось не зможе просто стерти дані або фізично знищити їх. Щоб переконатися, що ви не втратите цінну інформацію, ви повинні зробити їх резервну копію.

Утиліти по відновленню системи Windows можуть допомогти зберегти системні файли і програми. Програма резервного копіювання і відновлення Windows може допомогти у створенні щотижневих або щомісячних резервних копій ваших особистих файлів і налаштувань. Також можна скористатися різноманітними хмарними інтернет-сервісами зберігання резервних копій різних даних.

Безпечне використання громадських Wi-Fi точок та Інтернет-портів

Краще всього використовувати точки громадського доступу в Інтернет тільки для випадкового перегляду веб-сторінок. Але якщо ви хочете перевірити електронну пошту, підключитися до серверів або відвідати секретні об’єкти, переконайтеся, що ви використовуєте безпечне з’єднання. Переконайтеся, що веб-адреса починається з HTTPS і є дійсне повідомлення безпеки в браузері. Для поштових клієнтів, переконайтеся, що ви використовуєте SSL шифрування для поштового сервера. Пам’ятайте — ці принципи також застосовуються до мобільних пристроїв.

Використовуйте унікальні і надійні паролі

Ви, напевно, багато разів чули, що створити унікальні і складні паролі для кожного веб-сайту, сервісу, комп’ютера та пристрої це правильно з точки зору безпеки.

Почніть з зміни паролів до важливих облікових записів, наприклад логіна в Windows, банківського рахунку та електронної пошти. Змініть інші, менш важливі паролі. Використовуйте менеджери паролів, щоб безпечно зберігати їх і не забути.

Ці прості поради допоможуть вам забезпечити безпеку ваших даних у Новому Році!

За матеріалами