Все, що потрібно знати, щоб почати пошук рішення резервного копіювання та архівування.

Для IT-індустрії інформація є цінною, як будь-яка валюта. Але вона може бути легко втрачена або знищена. Жорсткі диски часто ламаються, а стихійні лиха можуть знищити об’єкти і обладнання. Якщо ваша компанія втратить цінну інформацію, щоденні ділові операції можуть бути перервані, і ви можете втратити рейтинг безпеки і надійності. Це можна вилитися у величезні судові витрати і штрафи за невиконання зобов’язань.

Ось чому необхідно надійно налаштувати системи резервного копіювання та архівування даних. Для малого бізнесу вибір правильного рішення може бути проблемою, але не повинен бути непереборною перешкодою. Оцініть ваші потреби і виберіть найкращий метод для резервного копіювання, використовуючи наведену нижче інформацію.

Апаратні рішення

Компанії необхідно подумати про те, наскільки доступними будуть дані, щоб вибрати відповідне апаратне рішення. Деякі корпоративні дані повинні бути доступні в будь-який час, в той час як інша інформація може зберігатися в архіві або сейфі, і діставати звідти по мірі необхідності.

Дані, які повинні залишатися доступними, можуть бути збережені на жорстких дисках або бути приєднаними до системи різними способами. Якщо ви роздумуєте, як організувати дисковий простір для зберігання даних, то існують різні способи:

— RAID (надлишковий масив незалежних дисків);

— NAS (мережеве сховище);

— DAS (безпосередньо підключається сховище);

і багато інших.

Для даних, доступ до яких потрібен не постійно, можна використовувати магнітні стрічки для зберігання архівів. Магнітні стрічки — недорога альтернатива жорстким дискам, вони можуть бути зберігатися за межами офісу або робочого місця, наприклад, в архіві.

Недоліком стрічкових накопичувачів є їх файлова система, яка сильно спрощена, має послідовний доступ. Ситуація схожа на пошук сцени при перегляді VHS відео касети з допомогою прокрутки всього диска і DVD, де можна використовувати меню.

Системи зберігання даних

Географія є важливим фактором у зберіганні даних. Якщо стихійне лихо руйнує ваші об’єкти, вам краще мати архів ваших даних де-небудь в іншому місці, щоб можна було доставити архів в потрібне місце в розумні терміни.

Ви можете вирішити цю проблему шляхом збереження даних на знімних дисках чи касетах в самих різних місцях, або використовувати віддалене мережеве сховище. Один час зберігання даних в мережі Інтернет було непопулярним, але сьогодні цей принцип стає більш використовуваним. Багато користувачі визнають переваги зберігання їх даних в мережі, оскільки мають доступ до даних з будь-якого місця, де є вихід в Інтернет. Датацентри, в яких зберігаються такі дані, розташовані в різних географічних місцях — на випадок стихійних лих.

Зберігання даних «на стороні», природно, супроводжується деякими недоліками, які заслуговують розгляду. Ви повинні довіряти своєму Інтернет-провайдера, і всіх пов’язаних з ним підрядникам з точки зору дотримання конфіденційності і безпеки ваших даних, також повинні бути гарантії, що провайдер буде підтримувати свої системи в робочому стані цілодобово.

Проблеми безпеки

Який би спосіб зберігання інформації ви б не вибрали, вам доведеться вирішити, як убезпечити ваше обладнання і дані. Природно, зберігати фізичні диски і касети необхідно тільки в безпечному місці. Крім того, необхідно використовувати шифрування і стиснення даних з метою забезпечення їх безпеки. Для пристроїв зберігання даних по мережі, пристрої безпеки повинні бути встановлені для захисту резервної копії ваших дисків від небажаного трафіку і зловмисників в мережі.

Розробка стратегії зберігання

Як тільки ви приймете рішення, який метод використовувати для зберігання даних, вам доведеться вибрати конкретні рішення. Подумайте про методі обліку зберігання архівних даних, безперервності виробничого процесу і фінансової звітності. Потім розробіть стратегію, яка враховує всі дані для зберігання і кращі методи для зберігання кожного виду інформації. Не забудьте подумати про те, як отримати доступ до резервної копії у випадку виникнення надзвичайної ситуації, і яким чином ви будете отримувати інформацію з повторно встановленої системи як можна швидше.

Якщо ви виконайте ці кроки, ви захистите один з найбільш важливих активів вашої компанії — інформацію.

Джерело