Захист даних становить лише половину вашої стратегії IT-безпеки. Інша сторона — частина системи фізичної безпеки.

Фаєрволи, анти-шкідливі програми, технології шифрування і інші інструменти безпеки також важливі, як і фізичний захист інформаційних систем і систем зберігання. На жаль, багато хто підприємства роблять повний набір заходів захисту даних, і зовсім забувають, що злодії можуть увійти через двері і вкрасти сервер.

Як переконатися, що IT-активи охороняються від реального світу, від таких загроз, як грабіжники, вандали і нечесні службовці?

Замкнути двері. Високої якості замок, встановлений на посилену металеві двері, є найдешевшим і найбільш ефективним методом фізичного захисту. Замкнені двері може допомогти зберегти робочі станції, сервери, мобільні пристрої і диски з даними від «витоку» на бік. Якщо бюджет вашої компанії дозволяє, то ви можете встановити додаткове блокування, наприклад PIN-карти або зчитувачі відбитків пальців.

Установка системи спостереження. Останні технічні досягнення зробили камери, детектори руху та інші засоби спостереження набагато більш корисними і доступними. Вбудуйте ці пристрої в стратегічних місцях і по периметру ваших приміщень. Крім захисту IT-активів, системи спостереження можуть підвищити загальну безпеку вашої компанії.

Використовуйте устаткування, що монтується в стійках. Для злодія набагато простіше піти з автономним сервером або мережним пристроєм, ніж вкрасти те, що встановлюється усередині стійки. Стійка набагато дешевше і дозволяє зручніше організувати і обслуговувати стоечное обладнання, ніж автономне.

Зберігайте портативні пристрої під замком. Будь ноутбук, КПК або інший портативний пристрій, який фактично не використовується, співробітник повинен надійно зберігати в закритому приміщенні. Для зберігання ноутбуків можна скористатися вбудованим роз’ємом під замок і системою кріплення тросами, наприклад, до бетонної стіни. Менші пристрої можна безпечно зберігати в закритій шафі або сейфі.

Видаліть зайві резервні копії. Ви можете безпечно зберігати резервні копії в тій же замкненій кімнаті, де зберігаються портативні комп’ютери та інші мобільні пристрої. Крім того, зберігайте другу резервну копію в іншому приміщенні на випадок пожежі або іншого лиха, поза головної будівлі вашого офісу(наприклад, в комірці банківського сейфа). Обов’язково використовуйте замки та інші матеріальні засоби для забезпечення безпеки місця віддаленого зберігання.

Опечатайте відкриті порти. Розгляньте можливість опечатування вільних USB і FireWire портів на робочих станціях. Цей крок буде стримувати співробітників і відвідувачів від крадіжки даних, підключивши USB-диск, IPod або смартфон на робочу станцію.

Захистіть вразливі робочі місця. Комп’ютери — особливості системи, які знаходяться у громадських місцях, наприклад, прийомной — є уразливими для крадіжки. Переконайтеся в тому, що ці машини прикріплені до столу або підлозі.

Закрийте корпуси робочих станцій на замок. Кожна робоча станція повинна бути заблокована для запобігання можливості розкриття та крадіжки жорсткого диска — цінних даних, які він містить. Існує безліч недорогих замків на цей випадок

Захистіть свій принтер. Вкрадений принтер — нонсенс і несе незначні фінансові втрати. Набагато більш цінними є дані, які можуть знаходитися всередині пам’яті окремих моделей принтерів(частіше МФУ з вбудованим факсом). У розпорядженні злодіїв можуть виявитися копії нещодавно друкованих документів. Принтери також слід прикріплювати до столу для запобігання крадіжки.

За мотивами