Ні для кого не секрет, що дзвінки, здійснені за допомогою IP-телефонії небезпечні. Нижче наведено кілька простих способів захистити ваші VoIP дзвінки.

Інтернет-телефонія може зв’язати вас з будь-якою точкою у світі. Але що ви можете зробити, щоб захиститися від прослуховування ваших дзвінків?

Адже не секрет, що Інтернет-телефонія є вразливою для перехоплення в набагато більшою мірою, ніж звичайні телефонні дзвінки. Це можливо тому, що IP-телефони не є частиною загальної телефонної мережі, де з’єднання вимагає фізичного з’єднання проводів. Дзвінки передаються через LAN, WAN або Інтернет і можуть бути легко захоплені і розшифровані будь аналізатором протоколу даних голосового трафіку. Це означає, що існує можливість прослуховування ваших ділових і особистих дзвінків, у тому числі вчинених вашими співробітниками, діловими партнерами, конкурентами, правоохоронними органами і чиновниками.

Само собою зрозуміло, Вам не сподобається, що ваша розмова може бути почутий кимось, і Ви захочете прийняти заходи для забезпечення конфіденційності Вашого трафіку VoIP. Правильніше всього зробити це за допомогою шифрування.

Як ви вже знаєте, VoIP голосовий трафік передається по мережі. Це означає, що як і будь-який тип комп’ютерних даних, VoIP дані можуть бути захищені кодуванням. На жаль, в той час як інструменти шифрування VoIP широко доступні, не так багато людей докладають навіть мінімальні витрати часу і зусиль, необхідні для використання цієї технології. Це ганьба, тому що шифрування може зробити практично неможливим прослуховування дзвінків IP телефонії. Нижче наведено п’ять різних підходів до шифрування трафіку VoIP.

Сторонні програми шифрування: Можливо, найпростіший спосіб шифрування VoIP дзвінків. Недоліком даного методу є те, що він вимагає установки додаткового ПО(не завжди безкоштовного) з боку абонента.

Вбудовані алгоритми шифрування: багато виробників VoIP обладнання відреагували на заклопотаність клієнтів проблемами безпеки шляхом включення алгоритмів шифрування у своє програмне забезпечення. Наприклад, в програмі Skype шифрування трафіка включено за замовчуванням. Ви можете перевірити ваше клієнтське обладнання, чи є в ньому можливість шифрування трафіку.

TLS (Transport Layer Security) і IPSec (IP Security): TLS і IPsec є зручними способами шифрування VoIP дзвінків. Виходячи з цього, TLS шифрування VoIP даних захищає з’єднання між двома додатками. У той час як IPsec шифрує інформацію, що проходить між двома мережевими інтерфейсами, захищаючи всі програми, що працюють на цих мережеві інтерфейси. Обидва протоколи дозволяють запобігти несанкціонований доступ третьої сторони і роблять практично неможливим прослуховування дзвінків і маніпулювання трафіком.

SRTP (Secure Real-Time Transfer Protocol): SRTP ідеально підходить для захисту трафіку VoIP, оскільки має мінімальний вплив на якість зв’язку. На кожен дзвінок, який ви зробите, буде створено унікальний ключ шифрування, що зробить прослуховування практично неможливим. Завдяки цьому SRTP — хороший вибір для захисту конфіденційних дзвінків.

VPN (Virtual Private Network): Якщо у вашої компанії є мережа VPN, можна використовувати вбудовані функції шифрування для захисту вашої IP телефонії. Цей захист поширюється на всіх користувачів — навіть віддалених співробітників, які входять в мережу з ноутбука за допомогою VPN. Однак, пам’ятайте, що VPN може убезпечити дані, що передаються від шлюзу до шлюзу. Дзвінки всередині вашої локальної мережі потребують додаткового захисту.

Люди хочуть, щоб їхні телефонні дзвінки залишалися конфіденційними, незалежно від того, де вони здійснені: — в офісі чи вдома. VoIP технології самі по собі не можуть гарантувати такий рівень захисту, тому єдиний надійний спосіб забезпечення їх безпеки – стійке шифрування гарантує конфіденційність ваших розмов.

За мотивами